A Nagy László Városi Művelődési Központ és Könyvtár kiállítótermében az egykori csékúti, Veszprémben élő, de Ajka közéletének jeles alakjára Varga Györgyre és alkotásaira szegeződött minden tekintet augusztus 2-án.
Varga György és a felköszöntők: Szőke Melinda, Rédling Nikolett, Bábics Valéria és Pomázi László / Fotó: Györkös
A festő, grafikus 80 plusz című tárlatának a megnyitójára gyűlt egybe a sokadalom. Ismerősök, rokonok, egyesületi és klub tagtársai, gimnáziumi osztálytársai mind jó emberek és barátok, akik megtisztelték a nyolcvanadik születésnapját ünneplő alkotót. A városvezetést Dorner László alpolgármester képviselte, továbbá Szőke Melinda, az önkormányzat irodavezetője, aki megnyitotta Varga György életmű kiállítását.
Az alkotó 20 éve 2003-ban a Csékúti emlékkönyv fedőlapjával keltette fel a képzőművészet iránt érdeklődők figyelmét. E sorok írójának a látókörébe 2009-ben lépett be, az Ajka város 50 éves jubileumára készült hat címerével. Ezzel beírta nevét Ajka történelem könyvébe.
A Csonka torony (Varga György egyik szíve csücske) sem hiányozhatott a tárlatról / Fotó: Györkös
Festményei témáját, főleg a kezdetekben, az utazásaiból merítette, de a legkedvesebb számára gyermekkora helyszíne Csékút és a választott otthon Veszprém megörökítése. Mellettük tájképek, csendéletek, virágok, madarak, a természet ezer csodája elevenedik meg a keze által a kiállított több, mint 90 alkotáson. Névjegyének is mondhatóak a kávéval és fapáccal készült festmények. Érdekességek, egyediek a családfa alkotásai. Közülük a legismertebb a Fekete István családfája.
Nagy érdeklődés mellett nyitották meg a kiállítást / Fotó: Györkös
Számos kiállításon láthatta a közönség a műveit 2011-től napjainkig Ajkán, Veszprémben, Vörösberényben, Tapolcán, Devecserben. A közelmúltban 2021-ben 36 alkotását mutatta be a Generációk tárlaton. Sokoldalu tevékenységéért 2018-ban Együtt-egymásért Díszoklevelet, a Kultúra napja alkalmából 2020-ban Ajka Város Önkormányzatának elismerését vehette át, az addigra már az Ajkai Képzőművészeti Egyesület tagjaként. A Honismereti Szövetség kiemelkedő munkáját már többször elismerte emléklap adományozásával.
Az ünnepség hangulatát Pomázi László emelte.
A kiállítás augusztus 15-ig tekinthető meg, munkanapokon 9-17 óráig, szombaton 9-11 óráig.
A Szó-labor blog kollektívája erőt, egészséget kíván Varga Györgynek a további alkotó tevékenységéhez!